czy umieszczać cennik na stronie internetowejKażda firma, która tworzy własną stronę internetową staje przed takimi dylematami: czy umieścić cennik na stronie internetowej? Czy ceny nie odstraszą mi klientów? Okazuje się, że większość firm nie umieszcza na swoich stronach cennika. Często zdarza się jednak, że na stronie umieszczana jest zakładka cennik, a po kliknięciu w nią otrzymujemy informację, że ceny ustalane są indywidualnie, ponieważ każde zlecenie jest inne. Według mnie to jest najgorsza rzecz, jaką można zrobić, zwykły strzał w kolano. Ale wróćmy do początku.

Cennik na stronie to bardzo dobra sprawa…

ale pod warunkiem, że nasze ceny są atutem naszej oferty. Jeśli oferujesz w swojej firmie na prawdę atrakcyjne ceny, powinieneś je umieścić na stronie. W przeciwnym wypadku nie należy w ogóle  tworzyć zakładki cennik. Po co fundować naszemu potencjalnemu klientowi rozczarowanie. Jeśli nasz potencjalny klient poczuje się oszukany przez naszą firmę, to uczucie zacznie mu się z nią kojarzyć, a to praktycznie zamyka drogę do sprzedaży. Ludzie nie chcą się irytować, nie kupują od ludzi, których nie lubią, dlatego jeśli nie zamierzasz umieszczać cennika, to nie twórz zakładki cennik. Czyż to nie logiczne?

Umieszczenie cennika na stronie internetowej daje spore korzyści

Ludzie ze swojej natury zawsze szukają najprostszej drogi do osiągnięcia celu. Potencjalny klient przed zakupem na pewno będzie chciał poznać cenę. Jeśli umieścimy ją na stronie w zakładce cennik, klient musi tylko kliknąć myszką, aby sprawdzić cenę. Jeśli nie umieszczamy jej na stronie, klient musi wykonać bardzo energochłonną i trudną czynność, czyli zadzwonić lub napisać maila. Dużo łatwiejsze jest znalezienie innej firmy, która umieszcza cennik na stronie. Należy zatem zawsze kierować się zasadą, że droga do zakupu ma być najłatwiejsza z możliwych. Jeśli jednak Twoje ceny są wysokie, nie umieszczaj cennika, bo wówczas masz jeszcze szansę, że klient zadzwoni, a Ty będziesz miał możliwość przekonać go, że chce wydać tyle pieniędzy na zaspokojenie swojej potrzeby.