Żyjemy w czasach, w których wideo zyskuje na popularności i znaczeniu. Portal YouTube rozrósł się do niemożliwych rozmiarów, a każdego dnia trafiają tam dziesiątki tysięcy godzin nowych materiałów. Filmy z YouTube mogą także urozmaicić stronę internetową. Pytanie tylko jak wstawić film z YouTube na stronę ?

Wstawianie filmu z YouTube na Wordpresa

jest dziś bajecznie proste. Wystarczy tylko skopiować adres URL filmu i wkleić go do tworzonego wpisy w trybie wizualnym. WordPress sam przekształci go w player rodem z opisywanego portalu. Jeśli w Twoim przypadku się to nie dzieje, zaktualizuj swojego WordPressa do najnowszej wersji. Pamiętaj jednak, żeby przed aktualizacja wykonać pełną kopię zapasową strony.

Wstawianie filmu z YouTube na stronę bez WordPressa

jak umiescic film na stronie

Jeśli masz stronę i nie jest ona na WordPressie, to powinieneś to zmienić i przesiąść się na WordPress. Jeśli jednak z jakichś powodów nie chcesz tego robić, także możesz cieszyć się playerem z Youtube. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na wideo i wybrać „skopuj kod do umieszczenia na stronie”. Następnie wklejamy ten kod w miejscu gdzie ma się wyświetlić filmik i gotowe.