Jaki hosting wybrać? Najlepsze serwery wwwZamierzasz mieć własną stronę internetową i stoisz właśnie przed dylematem jaki hosting wybrać? Za chwilę opowiem Ci jakie hostingi warto wziąć pod uwagę i z jakich korzystam ja.

Dlaczego dobry hosting jest tak ważny?

Dlatego, że między innymi od hostingu zależy jak wysoko będą Twoje strony internetowe w wyszukiwarkach oraz ile będziesz dzięki niej zarabiał. Google przy ustalaniu kolejności stron w swojej wyszukiwarce bierze pod uwagę między innymi to, jak szybko otwiera się strona. Nie łudźmy się, nasi klienci także biorą to pod uwagę. Prawda jest taka, że jeśli strona otwiera się za długo, klient może się zniecierpliwić i ją zamknąć, po czym wejdzie na stronę konkurencji. Dobre serwery www to takie, które są niezawodne i szybkie.

1&1
to niezawodny hosting amerykańskiego giganta.

Jego wielkim atutem są niskie ceny. Najtańsza opcja, czyli hosting starter kosztuje 58,80 zł netto przez pierwszy rok, a po roku 118,80 zł netto rocznie. Jest to bez wątpienia jedna z najtańszych ofert na rynku profesjonalnych hostingów. Hosting ten zawiera 1 bazę danych MySql, więc idealnie nadaje się to pojedynczej strony internetowej. Jego pojemność to 10 gb.

Warto też rozważyć pakiet standard, który kosztuje 118,80 zł netto przez pierwszy rok, a po roku 238,80 zł netto rocznie. Co ważne, w cenie jest wliczona jedna domena .pl, co oznacza, że za tą domenę nigdy nie będziesz płacił. Jest to wyjątkowa oferta, gdyż wiele hostingów oferuje domenę za darmo, ale tylko przez pierwszy rok. Pakiet standard jest nieco szybszy, co jest także jego atutem.

Żaden hosting w 1&1 nie ma limitu transferu, dzięki czemu Twoja strona nie przestanie działać w połowie miesiąca.

Co prawda 1&1 ma kiepską renomę na forach internetowych, jednak główną tego przyczyną są początkowe problemy z obsługą klienta. Osobiście używam tego hostingu i nigdy nie było problemów z wyświetlaniem strony! Mogę go z czystym sumieniem polecić.

Kliknij w poniższy baner i przejdź na stronę 1&1.

Pamiętaj, że jeśli chcesz mieć stronę w WordPressie, lub Joomli, koniecznie wybierz hosting linux, gdyż tylko on zawiera bazy danych MySQL.

Innym hostingiem, z którego korzystam osobiście jest Superhost

W tym hostingu nie ma niestety odpowiednika hostingu Starter z 1&1. Najtańszy pakiet, to Start 2.0, który jest odpowiednikiem hostingu Standard z 1&1. Ma dosłownie takie same parametry i cenę. Jedyną różnicą jest większa pojemność, bo 100 Gb w przypadku Superhost. Dodatkowo, przy wyborze droższych rozwiązań, otrzymasz tzw. „róg obfitości”, czyli zestaw kuponów promocyjnych to różnych usług webmasterskich w sieci. Między innymi jest zniżka 20% na zakupy zdjęć na portalu Fotolia.

W przypadku Superhost również są darmowe domeny, jednak tylko przez pierwszy rok, co sprawia, że jest on jednak droższy niż 1&1.

Kliknij w poniższy baner i przejdź na stronę Superhost.